מאמרים

התמודדות עם הלוואות - חלק 2

חשוב לזכור – ככל שנתמהמה יותר זמן עם החזר ההלוואה כך היא תכביד עלינו יותר. הסכום שאותו קבעתם לעצמכם להכניס לתוך כספות כל חודש הינו גבול אדום, כמובן שמותר להכניס יותר ממנו אבל אסור בשום אופן להחזיר פחות. גם אם זה אומר לרדת ברמת החיים שלכם, לצאת פחות, לחסוך בכל מקום אפשרי – הכל כדי לא לרדת מתחת לגבול האדום. מראש יש להתחשב ברמת החיים הרצויה שלנו במהלך התקופה ולא לקבוע סכום חודשי שיקרקע אותנו.
ההיבט הנפשי
מודעות לגבולות שלנו חשובה מאוד בתקופה הזו. אם אנחנו לא נשתחרר מנקודת ההנחה שהכל צריך להימצא תחת שליטה של מאה אחוז אנחנו כנראה ניצור שתי ישויות בתוכנו – המעבידה והמשועבדת. הישות המעבידה מצפה למשמעת מוחלטת ולהתנהגות שאין בה דופי על מנת שדבר לא יהרוס את החזר ההלוואה. הבעיה עם הגישה הזו היא שאף פעם אי אפשר לצפות לחלוטין להיות נקיים מטעויות ומחוסר מזל. אנחנו צריכים ללמוד לקבל את האפשרות שגם אם נעשה הכל נכון יש סיכוי שבכל זאת דברים לא יסתדרו ובנקודה הזו צריך לדעת מתי לפרוש בזמן. על מנת לדאוג להיכרות טובה אם הדרישות שלנו מעצמנו מומלץ כל סוג של מדיטציה ובפרט – יוגה צחוק.
יוגה צחוק מסייעת לא רק בפעילות גופנית שהוכח כי היא מסייעת בחיזוק שרירי הליבה והגב אלא גם עוזרת בשמירה על בריאות כללית תקינה. בינינו, עצם יצירת המקום בחיינו להרגל בריא ולא יקר כמו יוגה צחוק יכולה להקל תקופות של חוב מעיק אשר מאיימות למוטט אותנו עם כל משכורת שהולכת להחזרת ההלוואה.

חזרה לחלק ראשון