מאמרים

יעוץ ואימון עסקי בעת פתיחת עסק חדש – גם לבעלי ניסיון - חלק 2

העסק והאנשים העובדים עמו דואגים במשך מרבית הזמן לייצור המוצר או הענקת השירות בהם מתמחה העסק, הניהול הפיננסי הוא כמובן חשוב לא פחות, ומהווה מפתח מרכזי להצלחת העסק.

לדוגמה – נניח והקמנו עסק בתחום כזה או אחר, ואנחנו מבלים את מרבית יום העבודה שלנו בפרסום ושיווק, בנית מאגר לקוחות, הקמת התשתית הנחוצה לייצור או הענקת השירות, העסקת עובדים ראויים וכד'. בינתיים, עלינו לזכור כי אסור לנו להזניח עוד אלף ואחד דברים קטנים (או גדולים) וחשובים לא פחות – מעקב שוטף אחר תזרים המזומנים של העסק, מעקב אחר הלוואות בנקים (או גופי מימון אחרים) ומקורות המימון של העסק בתחילת דרכו או מציאת מקורות חלופיים של מימון לעסקים, במידה ומקורות המימון הקיימים כרגע אינם צפויים להספיק לצרכי העסק בחודשים הקרובים, גבייה יעילה ומתוזמנת מלקוחות העסק וכד'.

ניתן למנות עוד אינספור נקודות קטנות או גדולות, אך בוודאי חשובות ואף קריטיות, בניהול הפיננסי של העסק, במיוחד במהלך חודשי הפעילות הראשונים. כל החלומות הנפלאים שלנו בנוגע לעסק, כמו גם היוזמה אשר הניעה אותנו להקים את העסק מלכתחילה, עלולים לרדת לטמיון, אם לא נדאג לפן הניהולי והפיננסי כמו שצריך.

מכל הסיבות הללו ועוד, ליווי עסקי צמוד בתחילת דרכו של העסק הוא דבר רצוי ומתבקש, גם עבור בעלי הניסיון שבינינו. כאשר מדובר בהקמה והרצה של עסק חדש, לעולם אי אפשר להיות מחושבים או זהירים יתר על המידה...

 


חזרה לחלק ראשון